Spring til indhold (tryk på Enter)
Røde Kors Hovedstaden

Indsatser for hjemløse

Ayfer Baykal
Forstander på Røde Kors Herberg for Kvinder
Ayfer Baykal
Jannie Julin
Leder af Omsorgscenter Eirsgaard
Jannie Julin
Mathias Kiilsholm
Sygeplejerske på Omsorgscenter Eirsgaard
Mathias Kiilsholm
Catharina Gravgaard Hyldelund
Sygeplejerske på Omsorgscenter Eirsgaard
Catharina Gravgaard Hyldelund
Charlotte Jørgensen
Køkkenassistent på Omsorgscenter Eirsgaard
Charlotte Jørgensen
Maren Kiørboe
Socialrådgiver på Omsorgscenter Eirsgaard
Maren Kiørboe
Anna Tufte
Projektmedarbejder i Hjem til Dig
Anna Tufte

Sociale aktiviteter

Idasofie Hyldgaard
Udviklingskonsulent for Sind og Sårbarhed
Idasofie Hyldgaard
Chani Charlotte Yavin
Udviklingskonsulent for Sind og Sårbarhed
Chani Charlotte Yavin
Helena Flodin Skovgaard
Udviklingskonsulent på seniorområdet
Helena Flodin Skovgaard
Sofie Ulrik Neergaard
Udviklingskonsulent på seniorområdet
Sofie Ulrik Neergaard
Fie Friis Tinning (på barsel)
Udviklingskonsulent for sociale indsatser
Fie Friis Tinning (på barsel)
Michael Nybrandt
Udviklingskonsulent for sociale indsatser
Michael Nybrandt
Charlotte Pedersen
Projektleder
Charlotte Pedersen
Maria Ellekrog
Frivilligkoordinator
Maria Ellekrog
Dea Miriam Robinson
Frivilligkoordinator
Dea Miriam Robinson
Ann-Katrine Lisby Dahm
Frivilligkoordinator
Ann-Katrine Lisby Dahm
Claus Thestrup
Frivilligkoordinator
Claus Thestrup
Line Kousgaard Ladegaard
Frivilligkoordinator
Line Kousgaard Ladegaard
Ida Arya Dencher
Frivilligkoordinator
Ida Arya Dencher
Julie Bentzen
Frivilligkoordinator
Julie Bentzen
Hildur Thorisdottir
Daglig leder i Netværkshuset Kastruplund
Hildur Thorisdottir
Christine Walsøe
Koordinator i Netværkshuset Kastruplund
Christine Walsøe

Genbrug

Henrik Johansen
Kommerciel konsulent
Henrik Johansen
Katrine Lund Jessen
Kommerciel konsulent
Katrine Lund Jessen
Jill Stahl Bindslev
Projektkoordinator og mentor
Jill Stahl Bindslev
E-mail WD0B@kk.dk
Michael Bjørn
Varekultivator
Michael Bjørn
Flemming Harbo
Varekultivator
Flemming Harbo
Henrik Tofte
Varekultivator
Henrik Tofte

Administration og kommunikation

Trine Steffensen
Udviklingskonsulent
Trine Steffensen
Hans Christian Ellingsgaard
Førstehjælpskonsulent
Hans Christian Ellingsgaard
Katrine Elbæk
Udviklingskonsulent
Katrine Elbæk
Rebecca Grüner Epstein
Kommunikationsansvarlig
Rebecca Grüner Epstein
Hanne Svejgaard Bach
Receptionist
Hanne Svejgaard Bach
Lena Sohnemann Kayser
Økonomiansvarlig
Lena Sohnemann Kayser
Thorbjørn Lau Christensen
Økonomi- og kursuskoordinator
Thorbjørn Lau Christensen
Christina Varming
Økonomiassistent
Christina Varming
Olivia Dornonville de la Cour
Studentermedhjælper
Olivia Dornonville de la Cour
Anna Bjerg Lillevang
Studentermedhjælper
Anna Bjerg Lillevang
Emil Klæstrup Lind
Studentermedhjælper
Emil Klæstrup Lind
Solveig Marie Dam Jensen
Studentermedhjælper
Solveig Marie Dam Jensen
Lasse Nielsen
Studentermedhjælper
Lasse Nielsen

Lokalafdelingens ledelse

Pernille Scheel
Sekretariatsleder
Pernille Scheel
Thomas Mølgaard Andersen
Organisationschef
Thomas Mølgaard Andersen
Lone Buchardt
Programchef
Lone Buchardt

Kontorhund

Fister
Kontorhund
Fister

Billederne på siden er taget af vores frivillige fotograf Eugen Chirita.